Szombaton a címvédő érkezik Békéscsabára

A bajnoki címvédő Vasas Óbuda együttese érkezik Békéscsabára szombaton este, az extraligás női röplabda-bajnokság keretében. Ez már a második idei bajnokija lesz a két gárdának, az elsőn a BRSE bravúros győzelmet aratott a BL-ben is vitézkedő fővárosiak ellen.

Mindkét egység hét közben is pályára lépett: a házigazdák Lettországban mutatkoztak be győztesen a Challenge Kupában, a piros-kékek ezzel szemben az MTK Budapest ellen nyerte meg az extraligás találkozóját.
Ami a viharsarkiakat illeti,
Vasja Samec Lipicer vezetőedzője a rigai siker ellenére sem volt maradéktalanul elégedett csapata produkciójával, aminek hangot is adott. Különösen a az első és a negyedik szett hozzáállása frusztrálta.
– A negyedik szettben azt hittük, ez a meccs már megvan, aztán mindenki a másikra várt, hogy csináljon valamit. Az ellenfél viszont végig küzdött. Ebbe a hibába sokszor beleesünk a még nálunk is fiatalabb csapatok ellen: elhisszük, hogy könnyen jön minden, aztán amikor nem, akkor megijedünk. Többet kellene magunkkal foglalkozni, és nem az ellenféllel, valamint higgadtnak maradni.
Tudom, sok fiatalunk van, akik így szereznek tapasztalatot, de muszáj lesz ezekben fejlődni – fakadt ki az edző.
Szombaton egy, még a lettországinál is nehezebb mérkőzés vár Bodovics Hannáékra. Önbizalomra adhat okot a rigai elsöprő második szett és a bajnokság első körében Budapesten aratott értékes, bravúros csabai siker is. Persze azóta már sok minden változott, Törökék könnyebb párharcon vannak túl, s utazniuk sem kellett a héten, míg a csabaiakban azért benne maradhatott a szerdai meccs és az utazás fáradtsága.
A szurkolók mindenesetre egy izgalmas, jó párharccal számolnak és bíznak az újabb bravúrban. Ez tökéletes játékkal és az új igazolást, Mia Jerkovot is bevetve akár még össze is jöhet.
A városi sportcsarnokban 19.30 órakor kezdődő találkozó két játékvezetője dr. Árpás Krisztina Enikő és Adler László lesz.
Az Extraliga állása: 1. Kaposvár 24 pont (25:5 9 mérkőzés), 2. Nyíregyháza 21 (21:3, 7), 3. Békéscsaba 17 (18:9, 8), 4. Vasas 15 (17:9, 7), 5. ÚTE 6 (10:21, 8), 6. MTK 6 (9:21, 8), 7. Jászberény 5 (10:21, 8), 8. Haladás 2 (5:26, 9).

Címlapon: Villám Lilla ütését Glamboczki Zóra és Pekárik Eszter próbálja hárítani a két csapat októberi fővárosi mérkőzésén. Fotó: Vasas Attila